Czym jest optymalizacja strony internetowej?

jak zoptymalizować stronęDecydując się na skorzystanie z oferty firmy zajmującej się pozycjonowaniem stron prawdopodobnie zostanie nam zaproponowana jednorazowa usługa jej optymalizacji. W tym wypadku oznacza to modyfikację kodu strony w taki sposób, aby był on bardziej przystępny dla algorytmów wyszukiwarek internetowych. Nie dokonuje się tutaj jednocześnie żadnych zmian, które byłyby widoczne dla internautów. Istnieje wiele czynników wpływających na pozycję strony w wyszukiwarkach internetowych. Wbrew pozorom nie chodzi tutaj wyłącznie o jej treść, ale również o reputację. Google nie bierze pod uwagę wyłącznie liczby odwiedzić na stronie, ale także i to, jak wiele użytkowników poleci ją innym – z tego też powodu uwzględnia się liczbę odnośników do naszej witryny zamieszczanych na innych serwisach.

Bardzo ważne jest jednak to, aby takie odnośniki były umieszczone pod odpowiednimi napisami. Najlepiej jest kiedy dotyczą one konkretnych słów kluczowych związanych z tematyką naszej strony. W takim wypadku Google znacznie podwyższy naszą wartość, co z kolei przełoży się na lepszą pozycję pod daną frazą. Jeśli zatem nasza strona traktuje o nieruchomościach w Krakowie, to firma która zajmuje się pozycjonowaniem umieści na różnych witrynach odnośniki do nich; będą one związane z frazami takimi jak "nieruchomości Kraków". Bardzo ważne jest jednak stosowanie różnych opisów. Jeśli użyjemy zbyt wiele razy tej samej frazy, to Google uzna coś takiego za sztuczne zawyżanie wyników, co przyniesie skutek odwrotny do zamierzonego.

słowa kluczoweGoogle bierze pod uwagę wyłącznie te odnośniki przy których uzna, że zostały one umieszczone faktycznie przez ludzi którzy odwiedzili naszą stronę i chcą polecić je komuś innemu. Z tego też powodu pozycjonowanie można uznać za niewielkie naciąganie takich zasad, bowiem w rzeczywistości sami polecamy tutaj naszą stronę. Bardzo ważna jest tutaj sama wartość strony, na której znajdą się nasze odnośniki. Jeśli ktoś dysponuje odpowiednim budżetem, to może zdecydować się na odnośnik umieszczony na stronie głównej znanego serwisu. Najczęściej jednak są one umieszczane na całej sieci niewielkich stron o mniejszej popularności; przekłada się to na dość długi czas potrzebny na pozycjonowanie.

 

Zobacz także

Pozycjonowanie sklepu internetowego – jak odnieść sukces w Internecie?

Handel internetowy rozwija się doskonale z wielu powodów. Niskie ceny, wygoda, a jednocześnie dużo większe...

Czytaj dalej

Czym jest optymalizacja strony internetowej?

Decydując się na skorzystanie z oferty firmy zajmującej się pozycjonowaniem stron prawdopodobnie zostanie nam...

Czytaj dalej