Jak skutecznie pozycjonować stronę www?

czym jest pozycjonowaniePróbując zdefiniować pozycjonowanie strony www musimy mieć świadomość tego, że mamy do czynienia z terminem o dość szerokim znaczeniu. Najczęściej mówiąc o pozycjonowaniu mamy więc na myśli szereg zabiegów, których celem jest zdobycie dla witryny wyższego miejsca w wynikach wyszukiwania Google niż ma to miejsce w przypadku jej najpoważniejszych konkurentów. Kluczowe znaczenie ma wiec określenie, jakiego terminu najczęściej poszukują potencjalni klienci, a następnie sprawienie, aby właśnie ten termin wpisany w wyszukiwarce mógł prowadzić do strony klienta, a nie jego konkurencji. Oczywiście, słowa kluczowe różnią się między sobą popularnością, a niektóre mają tak duże znaczenie, że pozycjonowanie się na nie jest niemal skazane na niepowodzenie.

Już na wstępie wypada podkreślić, że skuteczne pozycjonowanie wymaga czasu, a bardzo często także czasu i pieniędzy, należy bowiem napisać artykuły albo zlecić ich stworzenie osobom, które mogą pochwalić się pewnym doświadczeniem w tym zakresie. Teksty muszą być związane z tematyką pozycjonowanej strony, mile widziana jest przy tym wiedza dotycząca tego, jaka tematyka jest najczęściej poszukiwana przez klientów. Jeśli zatem zależy nam na pozycjonowaniu strony hotelu, wskazane jest zatroszczenie się o artykuły mówiące o atrakcjach, jakie można znaleźć w miejscowości, w której wspomniany hotel się znajduje. Same artykuły nie powinny się przy tym duplikować, muszą być przy tym pisane w sposób budzący zaciekawienie. I nawet jeśli nie mówią bezpośrednio o promowanym produkcie lub usłudze, nie jest to szczególnie poważny problem, osoby zainteresowane nimi szybko zorientują się bowiem, na jakiej stronie się znajdują i jakie dodatkowe korzyści mogą mieć korzystając z zawartych na niej informacji. Jak już wspomniano, teksty będą wartościowe, jeśli będą poświęcone temu, czego rzeczywiście poszukują internauci. W innym przypadku szansa na sukces jest niewielka i nie ma wcale znaczenia, że na stronie jest wiele wartościowych treści.

zaplecze seoDobrze jest też pamiętać o prawidłowym osadzeniu słów kluczowych. Mają one duże znaczenie, warto więc pamiętać o umieszczaniu ich w takiej formie, jaka jest najczęściej poszukiwana przez klientów, nie można bowiem pozwalać sobie na przypadkowość. Po napisaniu, artykuł można opublikować, warto przy tym skorzystać z jednego z dostępnych narzędzi audytu, które pomagają w takim budowaniu strony, aby była ona dobrze pozycjonowana. Już w ten sposób można wypromować wiele słów, istnieje bowiem spora liczba słów kluczowych, które nie wymagają żadnych dodatkowych działań. Niestety, nie zawsze mamy do czynienia z taką sytuacją, czasem warto zatem zainwestować w zdobywanie odnośników, które będą prowadziły do witryny. Skuteczne pozycjonowanie nigdy nie jest działaniem, które przynosi natychmiastowe rezultaty, na jego efekty należy więc oczekiwać od kilku do nawet kilkunastu tygodni.

 

Zobacz także

Pozycjonowanie sklepu internetowego – jak odnieść sukces w Internecie?

Handel internetowy rozwija się doskonale z wielu powodów. Niskie ceny, wygoda, a jednocześnie dużo większe...

Czytaj dalej

Czym jest optymalizacja strony internetowej?

Decydując się na skorzystanie z oferty firmy zajmującej się pozycjonowaniem stron prawdopodobnie zostanie nam...

Czytaj dalej